Osprzęt do wózków widłowych

Osprzęt do wózków widłowych jest konieczny do nabycia przez wiele firm, które oferują usługi wykonywane tymi właśnie pojazdami. Wiele jest rodzajów osprzętu, przez co możliwe jest wykonanie wielu rodzajów prac. Wózek widłowy używany jest w magazynach, na pacach budowy i w większych supermarketach budowlanych. Dodatki, jakie możemy zakupić, by usprawnić pracę wózka widłowego, to przede wszystkim:

Rodzaje osprzętu do wózków

  1.  widły do palet – dzięki nim, operator wózka widłowego ma możliwość przewieźć ciężkie i wielkogabarytowe palety w inne miejsce. Widły do palet umożliwiają sprawne przenoszenie palet z różnymi towarami
  2.  przedłużki do wideł – równie popularny typ osprzętu, który dość często jest wymagany w wielu miejscach. Często bowiem palety, blachy i inne elementy do przewiezienia, są zbyt duże na typowe widły wózka. Przedłużki do wideł, jak sama nazwa wskazuje, mają za zadanie przedłużyć widły wózka, by móc przewieźć/ przestawić palety lub inne rzeczy w inne miejsce.
  3. trawersa – jest to bardzo podobny typ osprzętu do przedłużek. Funkcja trawersy jednak skupia się na szerokości palet. W momencie, gdy musimy przewieźć paletę nadzwyczaj szeroką, możemy zastosować trawersę.
  4. pług – osprzęt do wózków widłowych pozwala nam również odśnieżyć dany teren. Możliwości, jakie posiada pług, to przede wszystkim odśnieżanie na lewo, prawo i na wprost, załadowanie np. gruzu. Pługi są bardzo proste w obsłudze – łatwo je również zamontować.
  5. szufle – najczęściej służą do przewożenia piasku, śniegu lub gruzu. Szufla jest montowana na widłach wózka. Najpopularniejszymi typami szufli są hydrauliczne oraz mechaniczne. Ich podnoszenie, opuszczanie i opróżnianie jest możliwe dzięki mechanizmom i pracy operatora wózka widłowego.
  6. pojemniki – wykorzystywane są do gromadzenia odpadów w danym miejscu, a następnie do wywożenia tychże odpadów na wysypisko lub miejsce składowania. Pojemność i wytrzymałość pojemników jest różna, w zależności od tworzywa oraz firmy, która zajmuje się produkcją. Istnieją pojemniki przechylne oraz przechylne zamykane. Drugi typ może okazać się bardziej praktyczne, np. w przypadku, gdy pada deszcz, pojemnik można zamknąć. Przez to piasek, gruz czy ogólnie odpady, nie nasiąkną nam wodą i nie staną się cięższe.
  7. kontenery – również służą do przechowywania odpadów stacjonarnych. Wiele firm oferuje kontener mający uchylne dno. Jest to zaleta dzięki której o wiele łatwiej jest opróżnić taki kontener. Poza tym, kontenery łatwo jest zamontować na wózku. W przypadku kontenerów wysypowych, możliwe jest przewożenie ich na trawersie i opróżnianie jednocześnie.
  8.  uchwyty – najczęściej służą one do chwytania beczek, bel lub ciężkich i wielkogabarytowych elementów. Warto także dodać, że do uchwytów należy hak.

Dobór osprzętu do konkretnych potrzeb

Praktycznie w każosprzęt do wózków widłowychdym przypadku posiadania wózka widłowego, stosuje się często haki i uchwyty. Przewożenie i przenoszenie różnych towarów odbywa się bowiem nie tylko dzięki zastosowaniu wideł.
Każdy typ osprzętu do wózków widłowych dobierany jest według typów prac, jakie są do zrealizowania na budowie lub w magazynie. Obecnie mamy wybór w wielu rodzajach i tworzywach, z którego wykonywany jest osprzęt, dlatego też możemy przebierać w ofertach. Osprzęt do wózków widłowych gwarantuje nam sprawną i szybką pracę. Dodatkowo, bez poszczególnych elementów niektóre czynności byłby wręcz niemożliwe do wykonania. Kosze, pługi, chwytaki i wszystkie elementy służące jako osprzęt, są konieczne do zakupienia w większości przypadków.