URZĄDZENIA I SPRZĘT POLEASINGOWY

Do sprzętu poleasingowego najczęściej zalicza się komputery, laptopy i samochodyLeasing to niesamowicie opłacalna forma kredytowania zakupów wykorzystywana głównie przez duże firmy.\

wozek-lonking-wroclaw

Łatwo się zatem domyślić, że sprzęt i urządzenia poleasingowe to wszystkie te maszyny, które, zanim zostały wystawione na sprzedaż, były w leasingu.

Nie oznacza to jednak, że sprzęt jest niezdatny do użytku. W praktyce wygląda to następująco: firma leasingująca podpisuje umowę z klientem na okres 2 lat, podczas których w leasing klient bierze sprzęt budowlany. Kiedy czas umowy minie, klient może kupić sprzęt. Jeśli tak się nie stanie firma może wystawić urządzenie na aukcję w celu sprzedaży.

Po rocznym lub dwuletnim leasingu przedsiębiorstwa wymieniają sprzęt na nowszy, natomiast używany jest wyprzedawany po atrakcyjnych cenach. Dzięki temu komputery, drukarki, busy i wiele innych maszyn, często bardzo dobrej jakości i niedostępne w Polsce, są w sprzedaży.

Na dodatek, mimo że mogą być warte nawet kilka tysięcy euro czy dolarów, będą kosztować znacznie mniej. Może nam się trafić sprzęt, który produkowany był dla największych światowych spółek, banków i firm. Dlatego m.in. komputery poleasingowe cieszą się wielką popularnością i sporym zainteresowaniem.

Dobrze jest znaleźć zaufanego sprzedawcę, aby mieć pewność, że sprzęt poleasingowy, który chcemy kupić, dobrze funkcjonuje. Warto szukać firm, które mają silną pozycję rynkową i wielu klientów. Na sprzęt poleasingowy można udzielić pisemnej gwarancji na okres kilku miesięcy od daty zakupu.