Ochronny ekran dźwiękoizolacyjny

Postęp technologiczny, który nie zwalnia tempa, sprawia że w wielu dziedzinach życia wprowadzane są liczne innowacje, które znacznie ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie.

Mają one różne przeznaczenie oraz zastosowanie. Jednym z nowocześniejszych produktów są specjalne ekrany i bariery dźwiękochłonne, które pozwalają na wytłumienie lub rozproszenie hałasu, aby nie docierał on do konkretnego miejsca. Choć tego typu ekrany są znane już od kilku lat, to obecnie są one stale dopracowywane i dostępne są bardzo nowoczesne modele o wyższej skuteczności. Gdzie wykorzystywane są tego typu produkty i na czym polega ich działanie? Sprawdź najważniejsze informacje na temat nowoczesnych barier, które chronią przed hałasem.

Gdzie sprawdzą się nowoczesne bariery i ekrany chroniące przed hałasem?

Hałas niestety towarzyszy wielu czynnościom w codziennym życiu, a także w środowisku pracy. Duże maszyny przemysłowe wykorzystywane w pracy w fabrykach, a także sprzęty budowlane czy rolnicze emitują hałas o bardzo wysokim natężeniu. Głośne dźwięki występują również przy autostradach oraz trasach szybkiego ruchu, gdzie przemieszcza się wiele aut z naprawdę dużą prędkością. Hałas unosi się w powietrzu i przez wiatr oraz inne czynniki przenoszony jest w kierunku osiedli oraz domów jednorodzinnych znajdujących się w sąsiedztwie danej trasy. Taka sytuacja może być bardzo uciążliwa i nieprzyjemna, a także mieć niekorzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie okolicznych mieszkańców na przykład z powodu problemów ze snem.

miernik poziomu hałasu

W takich sytuacjach niezbędne jest zamontowanie specjalnych barier oraz ekranów, które mogą rozpraszać hałas lub go izolować. Zarówno jedna, jak i druga forma ma swoje zalety i przeznaczona jest do stosowania w różnych środowiskach. 

Przy drogach szybkiego ruchu oraz autostradach bardzo często montowane są ekrany dźwiękoizolacyjne. Są one bardzo szczelne i pozwalają na ograniczenie wydostawania się hałasu i znacznie zmniejszają głośność dźwięków docierających do osiedli w okolicy. Ponadto zwiększają one bezpieczeństwo na trasie, bo dodatkowo ograniczają podmuchy wiatru. Dlatego też często tego typu ekrany montowane są również tam, gdzie trasa szybkiego ruchu przebiega przez otwartą przestrzeń, na przykład pośród pól uprawnych. Z kolei ekrany, które rozpraszają dźwięk, przydatne są między innymi w fabrykach oraz firmach przemysłowych oferujących usługi różnego rodzaju. Przydają się one podczas pracy z dużym, ciężkim sprzętem. Rozproszony dźwięk ma znacznie niższe natężenie, dzięki czemu jest łatwiejszy do zniesienia i ma mniej negatywnych skutków względem pracowników.  

Wybierz ekrany dźwiękoizolacyjne wysokiej jakości od sprawdzonego producenta

Ochrona przed hałasem powinna być na odpowiednio wysokim poziomie. W firmach i fabrykach tego typu kwestie są określone w specjalnych normach i regułach, które określają maksymalne natężenie hałasu w środowisku pracy. Przekroczenie tej wartości może skutkować poważnymi konsekwencjami dla pracodawcy. Podobnie jest w przypadku ekranów rozpraszających hałas na przykład przy autostradach i drogach szybkiego ruchu – one również muszą spełniać określone parametry, aby mogły zagwarantować odpowiednio niskie natężenie hałasu docierającego do osiedli mieszkaniowych i domów zlokalizowanych w niewielkiej odległości.

izolacje akustyczne

Aby mieć pewność, że wybrane produkty spełniają wszystkie normy i posiadają odpowiednie certyfikaty świadczące o ich jakości, warto zdecydować się na naprawdę wysokogatunkowego produkty od renomowanych producentów. Pozwoli to na dokonanie inwestycji, która będzie skutecznie działać przez długie lata i pozwoli Ci zapewnić odpowiednie warunki pracy Twoim podwładnym w fabryce lub do życia w przypadku montażu ekranów rozpraszających dźwięk przy drogach szybkiego ruchu.

Wśród uznanych firm z tej branży w Polsce na tle konkurencji mocno wyróżnia się wrocławskie przedsiębiorstwo LONGAR. Jest to firma, która specjalizuje się w projektowaniu i wykonywaniu ekranów dźwiękoizolacyjnych oraz barier dźwiękochłonnych. Ich oferta jest bardzo szeroka, a usługi na naprawdę wysokim poziomie. Firma ta jest doceniana w wielu różnych branżach, a wykonywane przez nich prace zawsze są dopracowane w każdym nawet najdrobniejszym szczególe. Dlatego też, jeśli chcesz zaufać prawdziwym profesjonalistom z branży akustycznej specjalizującym się w stawianiu specjalnych ekranów i barier pochłaniających lub rozpraszających dźwięk, to ich oferta na pewno Cię zainteresuje i spełni Twoje oczekiwania.