Jakie wybrać okna do pokoju dziecięcego? Jakie jest różnica między standardowymi?

Każdy rodzic na pierwszym miejscu stawia zdrowie i bezpieczeństwo swoich dzieci. Przejawia się to nie tylko w metodach wychowawczych oraz uważnym pilnowaniu dziecka w rozmaitych sytuacjach, ale także odpowiednim wyposażeniem wnętrz i przystosowaniem pomieszczeń do obecności malucha. Najważniejsze jest oczywiście dobre urządzenie pokoju dziecka i wybranie sprzętów w stu procentach dla niego bezpiecznych. Jednym z niezwykle istotnych elementów są okna. Należy na nie zwrócić uwagę nie tylko wtedy, jeśli pokój malucha znajduje się na wyższym piętrze. Jak wybrać idealny model i dlaczego lepiej odpuścić standardowe wersje? Podpowiadamy!

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka nawet wtedy, gdy nie patrzysz

Małe dzieci są niezwykle aktywne oraz ciekawe świata. Wszystkiego chcą dotknąć, spróbować i sprawdzić samodzielnie, aby przekonać się, jak naprawdę to działa. Dlatego też rodzice muszą mieć na nie oko cały czas i uważnie pilnować ich, aby nie dopuścić do tragedii spowodowanej właśnie dziecięcą ciekawością.

Im pociechy stają się starsze, tym więcej rozumieją i zapamiętują, stają się także nieco bardziej ostrożne. Należy jednak pamiętać, że podczas zabawy do głowy maluchom mogą przychodzić różne, nie do końca odpowiedzialne i niebezpieczne pomysły, które mogą zagrażać ich życiu i zdrowiu. Dlatego też warto dmuchać na zimne i zagwarantować swoim pociechom pokój, który będzie urządzony z myślą o dzieciach właśnie. Istotna jest wysokość oraz wielkość mebli dopasowana do wieku i wzrostu malucha, a także opływowe kształty i brak ostrych krawędzi oraz narożników, a także bezpieczne urządzenia elektryczne i zabawki dopasowane do wieku dzieci.

Bardzo ważnym elementem są także okna i drzwi w pokoju dziecka. W przypadku tych pierwszych należy zwrócić szczególnie dużą uwagę na zastosowane technologie i funkcjonalności. Po pierwsze okna do pokoju dziecięcego powinny być w pełni bezpieczne pod względem zastosowanych impregnatów i materiałów, aby przypadkiem nie powodowały alergii u malucha. Po drugie bardzo ważne jest, aby dziecko samo nie mogło otworzyć okna na oścież. Jest to niezwykle istotne, ponieważ nawet jeśli wydaje Ci się, że Twoja pociecha nie sięga do klamki lub pokój na parterze wydaje Ci się w pełni bezpieczny, to nadal może łatwo dojść do tragedii lub niefortunnego wypadku. Dlatego też dobrze jest zainwestować w pokoju dziecięcym w okna drewniane  ze specjalnym kluczem, który uniemożliwi otworzenie okna na oścież osobie, która tego klucza nie ma. Dzięki temu po przekręceniu zamka dziecko będzie mogło jedynie uchylić okno. Pozwoli to na wietrzenie pokoju, ale bez ryzyka, że podczas próby otwarcia lub zabawy przy otworzonym na oścież okna dojdzie do wypadku.

Postaw na sprawdzonych producentów i wysoką jakość

Chcąc zagwarantować swojemu dziecku możliwie jak najwyższe bezpieczeństwo, warto postawić na sprawdzone produkty wysokiej jakości, które będą posiadały odpowiednie atesty oraz certyfikaty świadczące o ich bezpieczeństwie, trwałości oraz o wykorzystaniu do ich produkcji tylko i wyłącznie wysokogatunkowych materiałów

Ponadto warto zwrócić uwagę również na zastosowane technologie. Poza możliwością zablokowania otwierania okna na oścież za pomocą specjalnego klucza, warto wybierać okna ze spowalniaczem, dzięki któremu nie będą one trzaskać oraz z innymi udogodnieniami, które sprawią, że dziecko w swoim pokoju będzie czuło się komfortowo i bezpiecznie. Szeroką ofertę wysokiej jakości okien i drzwi drewnianych idealnych do różnego rodzaju wnętrz znajdziesz w ofercie firmy Halupczok. Warto postawić na innowacyjne rozwiązania oraz produkty najwyższej jakości bezpośrednio od producenta, aby mieć gwarancję, że okna będą idealnie dopasowane do Twoich potrzeb oraz jednocześnie nie przepłacać u pośredników i zewnętrznych dystrybutorów.