Jak wykonać ogrodzenie z siatki?

Solidne ogrodzenie to jedna z podstaw naszego bezpieczeństwa na posesji. Możemy jeszcze inwestować w alarmy oraz obronnego psa, lecz nie zmienimy faktu, że bez ogrodzenia się nie obejdzie. W przeciwnym wypadku to nieproszeni goście będą mieli mniej do obejścia. Jakie ogrodzenie najlepiej wybrać? Możliwe są najróżniejsze rozwiązania: panele ogrodzeniowe, ogrodzenia z drewna, z kamienia lub z siatki. Skupimy się na tym ostatnim. Co trzeba zrobić, by prawidłowo przygotować się do montażu?

Ogrodzenie z siatki- niezbędne elementy

Potrzebne będą słupki ogrodzeniowe, śruby mocujące i oczywiście siatka. Warto zwrócić uwagę na to, czy nie jest ona zbyt łatwa do przecięcia i czy jest odpowiednio zabezpieczona przed korozją. Na rynku dostępne są siatki cynkowane potrójnie, malowane lakierami proszkowymi, kryte powłokami antykorozyjnymi- wystarczy zapoznać się z ofertą i dokonać wyboru. Dobrej jakości siatki oferuje firma PHU Frankowicz.

ogrodzenie siatka

Wysokiej jakości siatka posłużyć może przez wiele lat, dodatkowo możemy liczyć na profesjonalny montaż, a jeśli trzeba, również demontaż starego ogrodzenia. Siatka ma spełniać przede wszystkim funkcję ochronną, lecz również funkcja estetyczna nie jest tu bez znaczenia. Dlatego szczególnie uważnie dobierajmy różnego rodzaju śruby mocujące, druty naprężające i inne, niezbędne przy montażu akcesoria. Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia siatki w dowolnie wybranym kolorze- możemy mieć siatkę w kolorze innym niż wszyscy.

Wybrana firma nie posiada wybranego przez Ciebie koloru? Nie powinno być to problemem, wiele firm oferuje złożenie zamówienia indywidualnego, lub możemy też zakupić siatkę niebarwioną i pomalować ją samodzielnie. Jeśli ktoś chce już naprawdę zaoszczędzić na czasie, dostępnych jest wiele gotowych zestawów, zawierających już wszystkie elementy, niezbędne przy montażu ogrodzenia.

Czynności, jakie należy wykonać przed właściwym montażem

  • Montaż ogrodzenia wymaga pewnego przygotowania. Pierwszym krokiem jest wykonanie pomiarów. Może się zdarzyć, że na trasie ogrodzenia znajdują się różnego rodzaju drzewa oraz krzewy. O ile z krzewami sprawa jest dużo prostsza, o tyle drzewa są już nieco bardziej zaawansowanymi przeciwnikami w rozwoju domowej infrastruktury.
  • Jeśli mamy do czynienia z drzewem owocowym, możemy je ściąć samodzielnie. W innym przypadku dodatkową procedurą będzie uzyskanie zezwolenia na ścinkę, co oczywiście nie oznacza końca historii. Później konieczne jest usunięcie pozostałości, takich jak pniaki i korzenie. Czasem potrzebne będzie zaangażowanie cięższego sprzętu… Jeśli mamy taką możliwość, prościej jest ominąć drzewko i wytyczyć przebieg ogrodzenia nieco inaczej.
  • Czasem trzeba wyrównać teren. O ile mowa o drobnych górkach i dołkach, możemy poradzić sobie samodzielnie. Jednak nie zawsze jest tak łatwo i trzeba prosić o pomoc specjalne firmy, które zajmą się kompleksowym wyrównaniem podłoża.
  • Kolejnym krokiem jest rozmieszczenie słupków ogrodzeniowych. Należy jednak się przyłożyć do tej czynności, gdyż trudno będzie je potem przesunąć. Dobrze umieszczone słupki muszą być wkopane i umocowane na tyle solidnie i głęboko, że wcześniej wykonane pomiary muszą być przeprowadzone z jak najwyższą precyzją.
  • Jeśli ogólnie nie chcemy zajmować się montażem samodzielnie, dobrze jest znaleźć firmę, która świadczy wszystkie potrzebne nam w danej chwili usługi. Czasem wyrównanie terenu nie jest w pełni możliwe, czasem pojawiają się inne, nieprzewidziane wcześniej przeszkody. Jeśli podejrzewamy, że może tak się stać, warto skorzystać z pomocy fachowców. Takim fachowcem może być firma PHU Frankowicz.