Czym różnią się kominki narożne?

Kominki narożne na pozór mogą wydawać się bardzo do siebie podobne lub identyczne. Jednak zawsze znajdziemy kilka różnic, które mogą okazać się decydujące podczas zakupu. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, jakiego typu szyby potrzebujemy, by nasz salon wyglądał, tak jak to planowaliśmy. Istnieją dwa podstawowe typy przeszklenia w kominkach — szyby panoramiczne oraz szyby z ramkami. W przypadku szyb z ramkami, otrzymujemy kominek, który posiada dwie odrębne szyby okute w ramy z żelaza. Kominki o szybach panoramicznych — posiadają jedną, giętą szybę. W przypadku szyb giętych otrzymujemy niesamowity, efekt przestrzenny, który optycznie powiększa palenisko i sprawia, że granica pomiędzy paleniskiem a pomieszczeniem pozornie się zatraca. Przeszklenia w ramach silniej wydzielają te przestrzenie.

 

Kominki narożne — wybór strony

Decydując się na kominek narożny — przemyślmy, w którą stronę powinien być zwrócony. Istnieje kilka możliwości. Wkłady kominkowe narożne posiadają prześwit szklany od frontu oraz z lewej lub prawe strony. Strona bez prześwitu powinna zostać przymocowana do niepalnych materiałów. Dlatego bardzo ważne jest, by wcześniej przemyśleć wybór umiejscowienia kominka w przestrzeni naszego domu.

 

Kominki narożne — czy powinny zostać zamontowane w narożniku pomieszczenia?

Pojęcie kominka narożnego dotyczy specjalnie ułożonego wkładu, który pozwala na zwiększenie powierzchni szklanej, a co za tym idzie — i widoczności paleniska. Decydując się na kominek narożny możemy zamontować go nawet pośrodku pomieszczenia, jednak widok będzie dostępny z dwóch stron — an face oraz z boku. Nie ma naczelnej zasady, która mówiłaby o konkretnym umiejscowieniu kominka w naszej przestrzeni. Przede wszystkim powinniśmy przemyśleć kwestie praktyczne oraz estetyczne. Ważne też, by przeszklona ścianka wkładu kominkowego nie została skierowana w stronę ściany.

 

Kominki narożne — dodatkowe korzyści

Wybierając kominek narożny wykonany z lepszych materiałów — pozyskamy więcej ciepła, które zostanie wytworzone w trakcie spalania. Warto zastanowić się przed zakupem, czy kominek powinien pełnić w naszym domu funkcję grzewczą czy interesuje nas jedynie jego estetyczny aspekt. W przypadku dodatkowych funkcji o pragmatycznym charakterze — zwróćmy się w stronę wkładów kominkowych wyposażonych w dobre radiatory i posiadający wysoki współczynnik oddawania ciepła.

 

narozny kominek

Kominki narożne znajdziesz w sklepie Bofoco

Kominki narożne stanowią doskonały sposób na to, by palenisko widoczne było z kilku stron. Stąd cieszą się popularnością na granicach pomieszczeń. Szczególnie często wybieranym, na ten typ wkładu, miejscem jest salon. Kominek narożny w salonie to efektowny element aranżacji wnętrza. Dodatkowo — decydując się na wysokiej jakości, przemyślane materiały kominek może stanowić źródło ciepła dla całego domu. Warto zwrócić także uwagę na designerskie różnice pomiędzy wkładami, a także techniczną kwestię — w którą stronę narożny wkład został zwrócony. Kominek należy zamontować tak, by jego szklana część nie stykała się ze ścianą. Kominki narożne są więc doskonałym wyborem do salonów, jadalni i innych przestrzeni, które łączą swoją funkcję z dodatkowymi pomieszczeniami.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *