Jakie zalety ma mobilny serwis maszyn rolniczych?

Regularny przegląd, serwisowanie oraz konserwowanie maszyn rolniczych pozwala zachować je w dobrym stanie, co wpływa na ich długotrwałą i stabilną pracę. Jednak nawet najbardziej zadbana maszyna, a także nowy pojazd prosto z salonu może ulec nagłej awarii.

Często dochodzi do sytuacji, gdy maszyna rolnicza ulega awarii w trakcie wykonywania ważnych prac, co automatycznie unieruchamia całe gospodarstwo. Są sytuacje, w których rolnik nie może sobie pozwolić na żadne opóźnienia spowodowanie awarią sprzętu. Pomocą w takich sytuacjach jest mobilny serwis maszyn, który w krótkim czasie dojeżdża na miejsce zgłoszenia i zajmie się naprawą pojazdu, aby mógł on nadal wykonywać swoją pracę. Jest to bardzo innowacyjna usługa, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony rolników.

Zalety mobilnego serwisu maszyn rolniczych

Najważniejszą zaletą mobilnego serwisu maszyn rolniczych jest to, że to ekipa serwisowa przyjeżdża do klienta, a nie klient do serwisu. Dzięki temu można zaoszczędzić bardzo dużo pieniędzy, ponieważ przy niektórych awariach konieczne może być holowanie lub przewóz na lawecie maszyn rolniczych co generuje zdecydowanie większe koszty. Bez względu na to, w jakim miejscu doszło do usterki, zespół serwisantów przyjedzie na miejsce i jeśli naprawa będzie możliwa na miejscu, pojazd będzie gotowy do ponownego użytku już po kilku godzinach.

Szybkość działania to kolejna zaleta mobilnego serwisu maszyn rolniczych. Oczywiście w przypadku poważniejszych awarii, gdzie niezbędna okaże się wymiana niektórych części, mobilny serwis nie pomoże na miejscu i wtedy maszyna będzie musiała zostać naprawiona w stacjonarnym serwisie.

Mobilny serwis maszyn rolniczych jest także stosunkowo tanim rozwiązaniem w porównaniu do kosztów transportu i naprawy maszyny do serwisu stacjonarnego.

serwis maszyn rolniczych

Jakich napraw podejmuje się mobilny serwis maszyn rolniczych?

Mobilny serwis maszyn rolniczych jest idealnym rozwiązaniem w przypadku niezbyt poważnych awarii. Na naprawę maszyny od ręki, na miejscu można liczyć w przypadku takich awarii jak:

  • przebita opona,
  • wymiana zużytych łożysk w kołach,
  • wymiana łańcuchów napędzających,
  • wymiana innych drobnych elementów, które uległy uszkodzeniu.

Mobilne serwisy maszyn rolniczych zajmują się także wymianą różnego rodzaju części zamiennych w przypadku, gdy serwis posiada u siebie nową część na zmianę i gdy miejsce awarii pozwala na wymianę tej części. To dobre rozwiązanie w przypadku nagłych i niezbyt poważnych awarii. Jednak w przypadku, gdy serwis mobilny nie jest w stanie naprawić maszyny na miejscu u klienta, oferuje usługę demontażu uszkodzonego elementu i jego transport do stacjonarnego serwisu, gdzie przeprowadzana jest wymagana naprawa. Dzięki temu nie jest wymagany transport całego pojazdu do serwisu stacjonarnego, co przekłada się na oszczędność pieniędzy.

Oprócz wymiany części i podstawowych napraw mobilny serwis maszyn rolniczych podejmuje się także napraw mechanicznych silnika, skrzyni biegów, układów hamulcowych, chłodzenia, wspomagania, a nawet układów pneumatycznych oraz elektryki. Naprawy mogą być przeprowadzane na terenie gospodarstwa klienta, pod warunkiem, że warunki na to pozwalają.

Mobilne serwisy świadczą także usługi szybkich przeglądów układów klimatyzacyjnych i diagnozy wszelkich nieprawidłowości pracy maszyny rolniczej.

Każdy rolnik powinien posiadać numer telefonu do najbliższego mobilnego serwisu maszyn rolniczych. Pozwoli to uchronić gospodarstwo od przestojów w pracy spowodowanych niespodziewanymi awariami sprzętu, a dodatkowo zaoszczędzić pieniądze, które pochłonąłby transport uszkodzonego pojazdu do stacjonarnego punktu serwisowego.