Wywóz ziemi z budowy – cena

Wykonując różnego rodzaju prace budowlane na terenie własnej posesji bądź w przypadku budowy dużych osiedli mieszkaniowych, należy liczyć się z produkcją sporych ilości ziemi oraz gruzu, który może zalegać i utrudniać wykonywanie kolejnych prac. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzą firmy komunalne oraz recyklingowe, które zajmują się wywozem ziemi, piasku oraz gruzu.

Dzięki tego typu usługom można liczyć na szybkie i bezproblemowe pozbycie się przeszkadzającego w miejscu budowy materiału. Jest to przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy dla dewelopera lub osoby wykonującej prace budowlane na własnej posesji. Warto jednak wiedzieć, ile może kosztować taka usługa oraz gdzie szukać pomocy w tym zakresie.

Ile kosztuje wywóz ziemi?

Cena wywozu tego typu materiału jest zależna od wielu czynników, które należy wziąć pod uwagę. Firmy transportowe liczą przede wszystkim odległość swojej siedziby od lokalizacji klienta, a także ciężar przewożonego towaru. Okazuje się, że ceny za takie usługi nie należą do najmniejszych, jednakże są one konieczne w celu kontynuowania prac w sposób wygodny i bezpieczny.

remont i odpadyCena wywozu ziemi lub gruzu zależna jest także od rodzaju kontenera, który może być wynajęty do jego gromadzenia. W zależności od tego czy pojemnik będzie dużych gabarytów czy mniejszych, cena będzie znacznie się różnić.

Koszty związane z wynajmem kontenera zaczynają się już od 250 złotych za najmniejsze pojemniki do wywozu czystej ziemi lub gruzu. Decydując się jednak na wynajem, warto dowiedzieć się czy proponowana cena obejmuje także usługę dostarczenia kontenera oraz jego późniejszego odbioru i przekazania do recyklingu po zapełnieniu.

Wybierając profesjonalne firmy można mieć także pewność, że cały proces wywozu odbywa się zgodnie z przepisami prawa, bez ryzyka wystąpienia komplikacji. Ma to dodatkowo wpływ na ochronę środowiska i ekologię.

Warto także nadmienić, że wyrzucanie gruzu i ziemi na tzw. dzikie wysypiska jest bezwzględnie zakazane i grozi nałożeniem grzywny w wysokości nawet kilku tysięcy złotych.

Z pewnością wynajem kontenera od profesjonalnej firmy jest znacznie bardziej opłacalny i bezpieczny, nie tylko dla klienta, ale i środowiska naturalnego. Stosunkowo niewielka cena wywozu ziemi pozwala na uporządkowanie swojego otoczenia oraz pozyskanie większej ilości miejsca, na wykonywanie różnego rodzaju czynności np. budowlanych.

Wywóz ziemi z budowy – jak to wygląda?

Firmy transportowo-recyklingowe dają inną możliwość współpracy oprócz tradycyjnego wynajmu kontenerów. W przypadku dużych terenów budowlanych i sporych ilości zalegającej ziemi, można liczyć na usługi, które pozwalają na szybkie pozbycie się ziemi i gruzu, który zalega na terenie budowy. Firmy transportujące odpady, po ustaleniu dogodnego terminu oraz ceny, przyjeżdżają specjalistycznymi samochodami bezpośrednio na teren budowy i ładują samodzielnie ziemię na przyczepy. Pozwala to uniknąć całego procesu wynajmu kontenera oraz przyśpieszyć wywóz ziemi i innych odpadów naturalnych.

remont łazienkiResztki ziemi, które pozostały po budowie mogą zostać wykorzystane do utwardzenia innych terenów, dzięki czemu nie trzeba martwić się o to, gdzie wywieźć taki rodzaj odpadu. Dobrym posunięciem jest także wybór profesjonalnej firmy cieszącej się renomą na rynku. Daje to pewność, że wszystkie usługi będą wykonane na najwyższym poziomie oraz zgodnie z zasadami bezpieczeństwa oraz obowiązującym prawem.

Czy warto wywozić ziemię na własną rękę?

Jest to zdecydowanie zły pomysł, który nie tylko może przysporzyć sporo problemów, ale także znacznie zwiększyć wydatki osoby prywatnej lub przedsiębiorcy. Do transportu ziemi należy posiadać odpowiednio przygotowany sprzęt wraz z pojazdami, które umożliwią jej bezpieczny przewóz w miejsce docelowe. Decydując się na samodzielne wykonanie tych czynności, można narazić się na wygenerowanie sporych kosztów, które trzeba będzie ponieść.

Oznacza to, że zdecydowanie lepszym wyborem będą usługi profesjonalnych firm transportowych, które zajmą się kompleksowo załadunkiem, tranzytem i przekazaniem ziemi osobie, która aktualnie jej potrzebuje np. do utwardzenia terenu. Warto więc nawiązywać współpracę zarówno w zakresie wynajmu kontenerów na odpady jak i bezpośredniego wywozu gruzu, ziemi i innych materiałów, które są pozostałościami po budowach.

Jeśli chcesz wynająć kontener we Wrocławiu, zapraszamy do przeczytania poradnika: https://www.wroclawskiportal.pl/planujesz-remont-biura-we-wroclawiu-praktyczne-wskazowki/