Maszyny przemysłowe – nowa czy używana?

Maszyny i różne urządzenia, które służą do obróbki materiałów, są dziś dostępne w niejednej firmie. Wielość i różnorodność modeli pozwala każdemu dopasować maszynę do swoich potrzeb i konkretnych prac. Wyboru właściwych maszyn dokonujemy uwzględniając kryteria takie jak moc, zastosowania, dodatkowe elementy, wytrzymałość, typ tworzywa i dostępność części zamiennych. Producenci, w dzisiejszych czasach wykorzystują coraz to lepsze, bardziej nowoczesne technologie do produkcji maszyn. Dzięki temu możemy wręcz przebierać w ofertach. Warto jednak przed zakupem zastanowić się również nad tym, czy bardziej opłaci nam się zakup maszyny nowej czy używanej.

Maszyny do obróbki – nowe czy używane?

Na samym początku warto określić, jakie są typy maszyn do obróbki drewna, stali i innych tworzyw. Mogą to być frezarki, wiertarki, tokarki, różne rodzaje szlifierek, sprężarki czy piły. Istnieje wiele innych, równie popularnych narzędzi, które możemy dostać prosto od producenta, jak i z dyskontu. Obróbka metali, drewna i tworzyw sztucznych musi odbywać się przede wszystkim bezpiecznie. Zastosowanie odpowiednich, działających i funkcjonalnych urządzeń, umożliwi nam wykonywanie wszystkich prac, niezależnie od potrzeb.

Maszyny używane – zalety

 • Możliwość dokonania zakupu rzadkiego modelu urządzenia,
 • Szeroki wybór w różnych obrabiarkach,
 • Maszyny używane są poddawane przeglądom technicznym,
 • Tańszy koszt zakupu,
 • Maszyny używane są najczęściej tak samo sprawna, jak nowa.

Maszyny używane –wady

 • Często istnieje ryzyko zakupu wadliwego produktu,
 • Maszyna może być w pełni sprawna lecz niekompletna,
 • Obrabiarki używane mogą wyglądać mniej estetycznie od nowych.

Obecnie, rośnie liczba firm oferujących używane frezarki, dłutarki i inne narzędzia. Są one często sprowadzane zza granicy, co pozwala skorzystać wielu firmom z urządzeń rzetelnych firm. Warto dodać, że maszyny używane wcale nie muszą być uszkodzone czy zużyte. Często bowiem, do dyskontów trafiają maszyny, które nie odniosły tak wielkiego sukcesu na rynku. Poza tym, obrabiarki te mogą być zalegającym towarem w magazynach firm.

Nowe maszyny – zalety

 • Maszynę otrzymujemy praktycznie prosto z fabryki,
 • Możliwość wyboru spośród różnych modeli dostępnych w sklepie,
 • Większe prawdopodobieństwo zakupu sprawnej maszyny,
 • Większa dostępność maszyn w sklepach stacjonarnych i internetowych.

Nowe maszyny i ich wady

 • Maszyny, nawet nowe nie zawsze mogą spełniać nasze oczekiwania,
 • Ceny są znacznie wyższe, niż ceny maszyn używanych,
 • Często, nowe maszyny nie są testowane , gdy długo zalegają na magazynie.

drewno

Przy wyborze maszyn, używanych i nowych, należy zwrócić uwagę na firmę, model, zastosowania i parametry techniczne. Zarówno maszyny nowe, jak i używane, mogą świetnie się sprawdzać przy pracach w obróbce drewna i innych tworzyw. Przemysł, produkcja, stolarstwo i zakłady produkcyjne, muszą być zaopatrzone w najwyższej jakości narzędzia. Maszyny do cięcia drewna, metalu oraz różnorodnych tworzyw sztucznych, muszą być przede wszystkim sprawne i funkcjonalne. Zakup używanych maszyn najczęściej opłaca się nowym firmom, które nie ugruntowały sobie jeszcze stabilnej pozycji na rynku. Z nowszych ofert najczęściej korzystają właściciele wielkich koncernów i zakładów, do których sprowadzane są jedne z lepszych maszyn.
Warto jednak pamiętać, że wiele zaufanych i znanych firm korzysta z maszyn używanych. Często bowiem, urządzenia do obrabiania cieszą się popularnością przez dekady. Z tego powodu powstaje coraz więcej dyskontów z maszynami, które są w stanie zapewnić obróbkę drewna czy stali na najwyższym poziomie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *